4. decembrī pie mums uz ekoskolu jauniešu pasākumu "Salabo pasauli! ieradās Jūrmalas ekoskolu - " Taurenītis"; Jūrmalas Valsts ģimnāzijas; Vaivaru pamatskolas; Lielupes pamatskolas komandas, Vides fonda un organizācijas " Zero waste" pārstāvji un draugi no Rīnūžu ekoskolas. Skolēni noklausījās lekciju par atkritumu daudzuma samazināšanas iespējām, apmainījās ar pieredzi vides izglītības pasākumu rīkošanā, pagatavoja paliktņus no otrreiz izmantotiem materiāliem, pētīja plastmasas ceļu pēc šķirošanas un mācījās kompostēšanas gudrības un izkustējās ekodejās.
sestdiena, 2019. gada 7. decembris
Ekorīcības diena
20. novembrī Ekorīcības dienā 5.-8. klašu skolēni darbojās deviņās vides darbnīcās , kuras vadīja 10. klašu jaunieši: plastmasu; makulatūras; sporta; ekodeju; ūdens taupīšanas; enerģijas taupīšanas; meža;bioloģiskās daudzveidības darbnīcās.
svētdiena, 2019. gada 13. oktobris
The Baltic sea project krasta novērošanas aktivitāte
11. oktobrī 8.b klases skolēni Latvijas dabas fonda speciālistes Magdas Jengtsenas vadībā pētīja pludmales bioloģisko daudzveidību un aizpildīja "The Baltic Sea project" ptotokolus. Magda palīdzēja skolēniem izpētīt katra personīgo ietekmi uz eitrofikācijas (jūras aizaugšanas) procesiem ar mobilās aplikācijas palīdzību.
ceturtdiena, 2019. gada 10. oktobris
Desmitie pēta purva ekosistēmu
10. oktobrī 10.a un 10.b klašu skolēni devās mācību pārgājienā uz Lielo Ķemeru tīreli. Skolēni veica purva bioloģiskās daudzveidības pētījumu un priecājās par rudens krāsām sfagnos.
trešdiena, 2019. gada 2. oktobris
Vides pētnieku konkursa uzvarētāji piedalās vides izglītības nodarbībās.
2. oktobrī 8.a un 8.b klašu skolēni - vides pētnieku konkursa uzvarētāji pētīja atkritumu apsaimniekošanas iespējas poligonā Getliņi EKO un iepazina zivju mazuļu audzēsanas procesu zivjaudzētavā DOLE.
pirmdiena, 2019. gada 30. septembris
Mācāmies par ekosistēmām Ķemeros
30.septembrī 2.a klase devās izzinošā mācību ekskursijā uz Ķemeriem. Apmeklēja Ķemeru “Meža māju”, kurā spēlēja izziņošana dabaszinību spēles par purvu,jūru, pļavu un mežu. Kā arī noskatījās mācību filmiņu par Ķemeru nacionālo parku.
Tālāk devās purva nodarbībā uz Ķemeru purva laipu, kur vērojot purvu, veica uzdevumus.
Tālāk devās purva nodarbībā uz Ķemeru purva laipu, kur vērojot purvu, veica uzdevumus.
Pasaules lielākā mācību stunda
6.a klase skolēni sociālo zinību stunas ietvaros aktualizēja jautājumus par savām vērtībām pasaules nākotnei. Skolēnu uzdevums grupās bija pārrunāt savas un savas ģimenes vērtības. Kad tas bija izdarīts, tad skolēni izveidoja teatralizētu skeču par savām vērtībām pasaules nākotnei. @PasaulesStunda @TheWorldsLargestLesson
25.septembrī, atzīmējot Bērnu tiesību konvencijas 30.gadadienu, Agita Pētersone 2.a klasē vadīja nodarbību, kas aicināja domāt par bērnu tiesībām un pilnvērtīgāku bērnības laiku.
Nodarbībā “Kādu pasauli Tu vēlētos 2030.gadā?” ļāva bērniem izprast un vizualizēt savas dzīves saistību ar globālajiem mērķiem, veidot savu vīziju par globālo mērķu valsti un veikt personīgo apņemšanos globālo mērķu sasniegšanai. Stunda sākās ar alternatīvo spēli, kurā skolēni sasaistīja globālo mērķi ar reālo dzīvi,iejutās dažādās lomās, notika diskusija par līdztiesības lomu. Skolēni noskatījās multiplikācijas filmiņu par globālajiem mērķiem, strādāju grupās un veidoja uz lielajām lapām, ko katra mērķa sasniegšanā varētu darīt, kā arī rakstīja savas apņemšanās šo mērķu sasniegšanai. @PasaulesStunda @TheWorldsLargestLesson
ceturtdiena, 2019. gada 19. septembris
7.a klases skolēni pēta ūdeņus un ziedputekšņus Ķemeros
Pasākuma " Zinātnieks Ķemeros" ietvaros 19. septembrī 7.b klases skolēni pētīja Vēršupītes ūdens īpašības un ziedputekšņu daudzveidību. Nodarbības veidojuši Latvijas Universitātes Ģeogrāfijas un Zemes zinātnes fakultātes zinātnieki sadarbībā ar Jūrmalas Domi un Ķemeru nacionālo parku.trešdiena, 2019. gada 18. septembris
ceturtdiena, 2019. gada 12. septembris
Pumpurnieki piedalās Ekoskolu vasaras forumā
Šī gada 16.-18. augustā norisinājās Ekoskolu vasaras forums.
Šogad mūsu skolu pārstāvēja 10. klašu skolēni: Madara Hiršfelde, Rendijs
Apsītis, Martina Cakula un Matīss Kārlis Ļitvins. Forumā jaunieši dzīvoja ilgtspējigi:
ēda veģetāru ēdienu, neizmantoja vienreizlietojamos traukus, taupīja elektrību,
škiroja atkritumus un mēģināja radīt pēc iespējas mazāk pārtikas atkritumu.
Jaunieši guva jaunas zināšanas no vieslektoriem, uzlaboja savas prasmes
publiskajā runā un argumentu veidošanā. Foruma laikā jaunieši mācījās, kā
saprotamāk paskaidrot citiem par mūsuplanētas ekoproblēmām. Lai arī citi
saprastu, ka, lai kaut kas mainītos, ir jāmainās
mums pašiem. Iegūtās jaunās idejas jaunieši centīsies realizēt arī mūsu skolā.
Abonēt:
Ziņas (Atom)